Kde a jak hledat pomocí Internetu obrázky a fotografie

Určitě jste se už setkali s problémem – máte fotografii a potřebujete zjistit, odkud pochází. Něco víc o ní zjistit. Nebo opačně, chcete najít fotografii, která se týká něčeho konkrétního. Dvě rozdílné služby – reverzní hledání a hledání fotografii.

REVERZNÍ hledání fotografií změnilo umístění, najdete ho na @365tipů v tipu s příhodným názvem Jak najdu odkud pochází nějaká fotografie? Jak zjistím kdo je autorem? .

Klasické hledání fotografií

Klasické hledání fotografií už má dnes každý vyhledávač – Google Images (www.google.com) nedávno bohužel změnil vzhled a stal se silně nepoužitelným. Microsoft Bing (www.bing.com) je dobrou alternativou, bohužel trpí stejným syndromem nepoužitelnosti. Každopádně jde o dvě nejzákladnější služby, které můžete použít pro hledání určitého obrázku či fotografie.

Stačí jenom nějak vhodně „popsat“ co hledáte – obrázky mají zpravidla nějak vztah s textem okolo nich. A toho právě vyhledávače využívají – výsledky mohou být stejně dobré jako zavádějící. Google Image Search navíc nabízí (tedy spíše nabízel, do doby před redesignem) možnost najít i „similar“ (neboli podobné) obrázky. Výsledky byly občas dost absurdní.

Google Similar Images je nicméně dostupné samostatně (a zjistíte tak, že „client=similar-images-labs“ v adrese při hledání zpřístupní zpět to, co redesign Google Images někam zazdil.

www.picsearch.com – další z alternativ, pokud vás neuspokojí první dvě jmenované.

www.imagetoss.com – o sobě říká, že je jednička ve vyhledávání obrázků. Těžko posouditelné, ale máte další variantu.

www.fotosearch.com – příklad jedné z několika služeb, které hledají jenom v Stock fotografiích. Podobně jako www.picfindr.com/

Další možnost :

Comments Closed

5 thoughts on “Kde a jak hledat pomocí Internetu obrázky a fotografie

  1. Pingback: Nejčtenější za uplynulý týden (13. prosince 2010). Uniklo vám snad něco? | JustIT.cz

Comments are closed.